Az angol muskátli hazánkban talán nem olyan népszerű, mint a többi fajta, pedig meseszép sokszor cirmos virágai több figyelmet érdemelnének. Ez a virág kissé érzékenyebb az álló muskátlinál. Félárnyékos, szélvédett helyet igényel, mivel az eső és a tűző napsütés megviselheti. Bőségesen kell öntözni, de arra figyeljünk, hogy ne álljon alatta a víz. Ha gondosan leszedjük róla az elnyílt virágokat, akkor rendszerint egy gyengébb utóvirágzásra még számíthatunk. Fagyérzékeny növény, télen világos hűvös helyen kell teleltetni, és ilyenkor kevesebb öntözéssel is beéri.
A muskátlik tízparancsolata
1. Mindig muskátliknak készült földbe ültessük a palántákat.
2. Minél több az ültető közeg, annál dúsabb a virágzás, ezért ne sajnáljuk a pénzt a nagyobb balkonládára.
3. Az ültetési távolság 20 centinként egy növény.
4. Bőségesen napos helyre tegyük a ládát, ahol jó a levegőmozgás. Márciusban még lehetnek fagyok, erre figyeljünk.
5. Sose ültessük össze olyan növénnyel, amely kevesebb öntözést igényel.
6. Ne felejtsük rendszeresen öntözni! A muskátlik földje sose száradjon ki, de pangó víz ne álljon a növények alatt.
7. Az ültetéstől kezdve hetente adjunk az öntözővízhez balkonnövényeknek készült tápoldatot. Ezt augusztusban hagyjuk abba.
8. Ha kártevő támadja meg balkonunk szépségét, gondoljunk az irtószerek környezet károsító hatására, és ne alkalmazzuk azokat. A szövedék a levélfonákon takácsatkát jelez, a mézharmat pedig levéltetűt. Nagyon alaposan mossuk át a növény részeit, nem baj, ha letörik egy-két virág. Csak a legszükségesebb esetben nyúljunk vegyszerhez.
9. Ha nyaralni megyünk, állítsuk a balkonládákat egy nem tűző napos helyre. Így megérdemelt pihenésünk alatt nem kell azon aggódnunk, vajon hőgutát kapott-e.
10. Csak egészséges muskátlit tegyünk el teleltetni, és télen is nézzünk rá havonta egyszer.